Otsing

Otsing

decalBackTopdecalBackBot

õpipäev 1

I Terviseteadlikkuse õpipäev
29. märts 2022

Töötubade kirjeldused:

Iluteenuste võlu ja valu

Välimus on tänapäeva inimeste jaoks väga oluline ja suuresti nende isikliku identiteedi osa. Me kõik oleme külastanud juuksurit, paljud kasutavad maniküürijate-pediküürijate, tattoode tegijate, kosmeetikute, massööride teenuseid, armastame käia solaariumis päikest püüdmas, laseme teha püsimeiki või mittekirurgilisi esteetilisi protseduure. Kõike, mida teevad täiskasvanud, soovivad jäljendada ka väga noored inimesed. Paraku kätkevad mitmed iluprotseduurid ohtusid, mida noorukid ei pruugi teada ja tajuda. Töötoas arutletakse selle üle, miks peaks iluteenuste pakkuja olema läbinud erialased koolitused, et ohutut, kliendi tervist mitte kahjustavat teenust tagada ning milliseid iluprotseduure ei tohi spetsiaalse ettevalmistuseta inimene endale ega teistele teha. Samamoodi räägime, millised terviseprobleemid võivad kimbutada peale oskamatult tehtud iluprotseduuri ja kuidas Eesti Vabariigis iluteenuste tegijaid nõustatakse ning nende töö üle järelvalvet tehakse.

Kuidas on võimalik inimese sisse näha

Radioloogiatehnikud aitavad uurida inimese sisemust, kasutades oma igapäevatöös erinevate aparaatide abi, tehes muuhulgas röntgenülesvõtteid, ultraheli-, kompuutertomograafia ja magnetresonantstomograafia uuringuid. Töötoas külastame virutaalselt õppeklasse, kus saab tutvust teha erinevate uuringute toimimisloogika ja tegemisega. Uudistame koos, kui põnev on inimene seestpoolt must-valgel uuringu pildil!

Vaimse tervise esmaabi

Igaüks on kogenud ärevust. Mõningane ärevus enne eksamit, esinemist, võistlust või pidu on enamuse jaoks tuttav tunne. Igaüks kogeb seda veidi erineval viisil ja eri intensiivsusega. Mis saab aga siis, kui ärevus hakkab igapäevaelu segama? Tugev ja kestev ärevus võib hakata häirima meie igapäevategevusi, und ja isu. Mõnikord hakatakse ärevust tekitavaid olukordi vältima. Õpitoas arutatakse, kuidas sellistel juhtudel toimida?

Noppeid laborirottide igapäevatööst

Laboritöö töötoas demonstreeritakse, kuidas võetakse veenist verd ja räägitakse, millisteks uuringuteks veeniverd vaja on ning millist kasu sellistest uuringutest inimesed saavad. Seejärel kõneldakse erinevatest aneemiatest ning näidatakse uuringuid, mida saab teha aneemiate tuvastamiseks.

Inimkeha antoomia

Anatoomiat võime õppida raamatute ja mulaažide abil, kuid üks põnev võimalus mõista inimese sisemist ilu on interaktiivse anatoomilise laua kasutamine. See annab võimaluse „harutada“ inimkeha lahti kiht kihi haaval, avades osalejate ees erinevad keha piirkonnad kirurginuga kasutamata. Töötoas vaadeldakse lihaseid, närvisüsteemi, lümfisüsteemi, kudesid, loote ning inimese arengut ja palju muudki.

Ajakava:

8.45SISSEJUHATUS 
9.00-9.30Iluteenuste võlu ja valu I osaEster Jaansoo (tervisekaitse õppejõud-vanemõpetaja)
9.30-9.45PAUS 
9.45-10.15Iluteenuste võlu ja valu II osaEster Jaansoo (tervisekaitse õppejõud-vanemõpetaja)
10.15-10.30PAUS 
10.30-11.15Kuidas on võimalik inimese sisse nähaJanelle Märs (radiograafia õppejõud-juhtivlektor) ja Triin Kasesalu (radiograafia õppejõud-õpetaja)
11.15-11.30PAUS 
11.30-12.15Vaimse tervise esmaabiJanika Pael (õenduse õppejõud-lektor)
12.15-13.00LÕUNA 
13.00-13.45Noppeid laborirottide igapäevatööstKaido Liiv (radiograafia vanemlaborant), Aivar Orav (bioanalüütika õppejõud-juhtivlektor), Eerik Jõgi (bioanaüütika õppejõud-vanemlektor), Anneli Raave-Sepp (bioanalüütika õppejõud-lektor)
13.45-14.00PAUS 
14.00-14.30Inimkeha anatoomiaAve Kõrve-Noorkõiv (õenduse ja ämmaemanduse õppejõud-lektor) 
14.30-14.45KOKKUVÕTE 

Registreerimine lõpeb 25. märts 2022

Lisainformatsioon: marikakylm@nooruse.ee
Projekti koordinaator: Marika Külm