Suvisel vastuvõtul oleme valmis võtma Tartu Tervishoiu Kõrgkooli õppima kokku 448 uut õppurit: rakenduskõrghariduse kuuele õppekavale kokku 268 tudengit, kutseõppe kuuele õppekavale kokku 156 õppurit ning magistriõppesse 50 üliõpilast.
Kõigile rakenduskõrghariduse õppekavadele kandideerimiseks on vajalik sooritada Tartu Ülikooliga koostöös tehtav akadeemiline test. Akadeemilise testi miinimumpunktid kõrgkooli kandideerimisel on 30% akadeemilise testi maksimumsooritusest, ehk siis 30 punkti.
Testi saab teha kevadel 23. märtsil, 6. aprillil ja suvel 1. juulil ning testile registreerimine toimub keskkonnas SAIS kevadel 1.-10. märtsini ja suvel
SAISis sisseastumisdokumente esitades. Akadeemilist testi saab teha kalendriaastas ainult ühe korra ja selle tulemus kehtib nii Tartu Ülikooli kui ka Tartu Tervishoiu Kõrgkooli kandideerimisel 2024. aastal.
Rakenduskõrghariduses ehk õe, ämmaemanda, radioloogiatehniku, bioanalüütiku ja tervisekaitse spetsialisti õppekavadele kandideerimisel lisandub akadeemilise testi tulemusele (50% punktisummast) veel vastuvõtuvestlus ning füsioterapeudi õppekaval kehalised katsed (50% punktisummast).
Kutseõppes hooldustöötaja, erakorralise meditsiini tehniku, lapsehoidja ja tegevusjuhendaja õppekavale kandideerimisel arvestatakse: keskkooli/gümnaasiumi lõputunnistuse keskmist hinnet (osakaal 50% punktisummast) ning vestluse tulemusi (osakaal 50% punktisummast).
Massööri ning podoloogi õppekavale kandideerimisel arvestatakse keskkooli/gümnaasiumi lõputunnistuse keskmist hinnet.
Kandideerimisel ei ole vanusepiirangut ning kandideerimise eelduseks on eesti keele oskus vähemalt B2 tasemel. Vastuvõtt toimub avaliku konkursi korras.
Rakenduskõrgharidus- ja kutseõppe õppekavadele kandideerimisel peab kandidaadil olema vähemalt keskharidus või sellele vastav kvalifikatsioon. Magistriõppe õppekavadele kandideerimisel peab kandidaadil olema vähemalt vastava eriala bakalaureusekraad või sellele vastav kvalifikatsioon.
Õde (õppeaeg 3,5 aastat) – kokku 156
Tartu – 130
Narva – 26
Ämmaemand (õppeaeg 4,5 aastat) – 26
Füsioterapeut (õppeaeg 3 aastat) – 40
Tervisekaitse spetsialist (õppeaeg 3 aastat) – 10
Bioanalüütik (õppeaeg 3,5 aastat) – kokku 38
Tartu – 18
Tallinn – 20
Radioloogiatehnik (õppeaeg 3,5 aastat) – kokku 44
Tartu – 22
Tallinn – 20
Erakorralise meditsiini tehnik (õppeaeg 1 aasta) – 25
Hooldustöötaja (õppeaeg 2 aastat) – 30
Tegevusjuhendaja (õppeaeg 1 aasta) – 30
Lapsehoidja (õppeaeg 1 aasta) – 30
Massöör (õppeaeg 2 aastat, tasuline õpe) – 16 (sh 8 tasuta kohta)
Podoloog (õppeaeg 2 aastat, tasuline õpe) – 16 (sh 8 tasuta kohta)
Terviseteadus (õppeaeg 1,5 aastat): kokku 24
Kliiniline õendus – 6
Terviseõendus – 6
Vaimse tervise õendus – 6
Intensiivõendus – 6
Radiograafia (õppeaeg 2 aastat, inglise keeles, rahvusvaheline tasuline õpe) – 10
Füsioteraapia (õppeaeg 2 aastat, inglise keeles, rahvusvaheline tasuline õpe) – 16