LAADIMINE

Kirjuta otsingusõna

Juubel

Aasta tegu hariduses: asendamatu panus pandeemiakriisi leevendamisel

Jaga
Aasta tegu hariduses

„Eestimaa õpib ja tänab“ aasta õpetaja galal pärjati aasta haridusteo tiitliga Tartu Tervishoiu Kõrgkooli ja Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli asendamatu panus pandeemiakriisi leevendamisel.

Koroonapandeemia esimestest päevadest alates on Tartu ja Tallinna Tervishoiu Kõrgkool vabatahtlike tegevuste ja praktika koordineerimise kaudu olnud abiks tervishoiusüsteemile. Kriis andis õppuritele parima praktika. Tervishoiukõrgkoolide õppurid abistasid viiruse leviku ajal rohkem kui sadat asutust. Õppurid suundusid appi uskumatu innukusega – analüüse võtma, Terviseametit toetama, hooldekodudesse tööle jne. Samal ajal jätkati õppetööd, mis ühtlasi tähendas, et lisaks praktilistele oskustele ja teoreetilistele teadmistele õpiti ka ajaga toimetulekut ja pinge talumist.

Joosep.

Pandeemia olukorras on abikäte vajadus ajakriitiline. Seetõttu pakkusid tervishoiukõrgkoolid täienduskoolitusi ka arstitudengitele ja hoolekandeasutuste töötajatele. Tervishoiukõrgkoolid ja asutused on koostöös teinud ära suure töö viiruse vastu võitlemisel.

Kunagi varem pole vajadus tervishoiutöötajate järele olnud nii kriitiline, mistõttu on tervishoiukõrgkoolide missioon – pakkuda olukorrale üliolulist leevendust – imetlust väärt.

Galeriis on vaid mõned näited nendest, kes on oma panuse andnud, aga: suur aitäh teile kõikidele!

Jäta kommentaar

Your email address will not be published. Required fields are marked *