LAADIMINE

Kirjuta otsingusõna

Juubel Meil ja mujal Retrospektiiv

Tartu Tervishoiu Kõrgkooli doonoripäeval loovutati 13 050 ml verd

Jaga

Oma päeva (või isegi kvartali) heateo sooritasid 9. veebruaril 29 kõrgkooli tudengit ja õppejõudu, kellest igaüks loovutas 450 ml verd.

Tõele au andes oli doonoriks soov tulla veel üheksal heasüdamlikul inimesel, aga erinevatel tervislikel põhjustel neilt seekord verd võtta ei saadud. Eriliselt tasub ära märkida, et seekordsetest vereloovutajatest oli lausa 13 esmakordset doonorit. Loodetavasti saab selline võimalus heategu teha neile harjumuspäraseks.

Doonoripäev Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis on iga-aastane traditsioon. Seda korraldab Tartu Tervishoiu Kõrgkooli Üliõpilasesindus koostöös Eesti Arstiteadusüliõpilaste Seltsi ja TÜ Kliinikumi Verekeskusega.

Seekordse doonoripäeva viimaseks vereloovutajaks oli kõrgkooli rektor Ulla Preeden, kes tunnistas, et on küll juba ammu doonor, aga viimasel ajal ei ole vereloovutust ette võtnud. Nüüd, kui võimalus kõrgkooli aulasse kätte tuli, oli hea vana heateo harjumus taastada. Ta lisas ka seda, et doonoripäeva korraldamine Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis oli plaanis juba mõnda aega, aga riikliku tervisekriisi tõttu ei olnud seda võimalik varem turvaliselt korraldada.

Etteregistreerumisega korraldatud doonoripäev Tartu Tervishoiu Kõrgkooli aulas viidi läbi kõiki turvanõudeid kasutades, hajutatus ja desinfitseerimine oli kõigile osalejatele tagatud.

Vereloovutajad lahkusid pärast doonoriprotseduure rõõmsatujulistena. Lisaks Verekeskuse tavapärasele kingitusele (see valik muide uueneb pidevalt!) saadi veel kosutuseks ka maitsvat smuutit.

TÜK Verekeskus, EAÜS ja TTHKK üliõpilasesindus tänavad kõiki doonoreid ja kutsuvad ka teisi üles sellele lihtsale heateole, mis võib päästa kellegi elu!

Täpsem info: www.kliinikum.ee/verekeskus/