LAADIMINE

Kirjuta otsingusõna

Persoon

Tulevase õe tegemisi jälgib TikTokis 21 000 silmapaari

Jaga

Merilin Kalamis, õe õppekava 1. kursuse üliõpilane

Õenduse esimesel kursusel õppiv tudeng Lisabet Loigu ei ole mitte ainult väga tubli üliõpilane, vaid ka populaarsust koguv sketšivideote looja sotsiaalmeedia platvormis TikTok. Et Lisabeti kohta veel midagi põnevat teada saada, küsisime temalt mõned küsimused.

Mis olid Teie lapsepõlve unistused?

Nagu ka paljudel teistel väikestel tüdrukutel, oli ka minu peamiseks unistuseks saada baleriiniks. Me käisime emaga sageli teatris balletietendusi vaatamas ning ma soovisin väga balletikooli minna. Mu ema ei olnud sellest eriti vaimustuses, sest ta arvas, et see soov on ajutine ning ma ei viitsiks selle nimel vaeva näha. Ta seletas mulle pikalt, kui palju peab trenni tegema, et saada ükskord neid ilusaid seelikuid ja varvaskingi kanda. Mind see ei morjendanud ja lõpuks sain ema nõusse ning ta pani mu balletikooli, kus ma käisin üheksa aastat.

Miks otsustasite õendust õppida?

Põhikoolis õppides oli mu soov saada arstiks, kuid vanemaks saades mõistsin, kui keeruline ja aeganõudev see eriala on. Ühel hetkel hakkas mind huvitama kiirabitöö ning algselt uurisin erakorralise meditsiini tehniku õppe kohta, kuid mõistsin, et selle eriala lõpetanuna saaksin töötada põhimõtteliselt kiirabiauto juhina. Mu soov oli patsiente põhjalikumalt aidata ning seetõttu avastasingi enda jaoks õenduse. See eriala annab nii palju erinevaid võimalusi ja kindlustab alati töökoha. Täna olen oma valikuga väga rahul.

Nimetage mõni enda varjatud talent.

Ma oskan teha selliseid huvitavaid ja kunstipäraseid makeup look`e. Kunagi avastasin juhuslikult, et mul tuleb välja ka patside punumine ja erinevate soengute tegemine. Umbes 7-aastasena hakkasin ma iseseisvalt õppima Photoshopi. Ma tegin seal isegi liikuvaid pilte ja müüsin neid Mängukoopa lehel. Täna olen ma Photoshopis näiteks vahetanud filmiplakatil olevate tegelaste näod oma sõprade nägude vastu ja kaotanud piltidelt ära objekte, mis silma riivavad. Lisaks olen avastanud enda jaoks kudumise. Talvel kudusin sõbrannadele kindaid ja sokke.

Millega Te vabal ajal tegelete?

Ma tegelen 13ndat aastat järjest tantsimisega. Praegu õpin kaasaegset tantsu Shaté tantsukoolis. Lisaks sellele teen ma TikToki sketšivideoid, mis võtavad päris palju aega. Mulle meeldib ka mängida oma koerakese ja küülikuga, puslesid panna, meikida ja sõpradega suhelda.

Kuidas jõudsite TikToki videode tegemiseni?

Alguses tundus TikTok mulle sellise platvormina, kus on ainult umbes 12-aastased lapsed. Mul oli isegi piinlik seda äppi telefonis omada. 2020. aasta talvel hakkasin ma selle platvormi vastu rohkem huvi tundma ning märkasin seal erinevaid sketšivideoid. Ma hakkasin neid ka ise tegema, kuid hoidsin oma videoid algselt ainult endale. Natukese aja pärast hakkasin neid jagama oma sõpradega ning mida aeg edasi, seda paremaks muutus videote kvaliteet. Lõpuks ütlesid mulle mitmed sõbrad, et ma võiksin neid üles panema hakata. Esimese sketšivideo oma @lisabet.l kontole panin 2020. aasta aprillis. See kogus väga kiiresti populaarsust ja nüüd teen neid tänase päevani.

Mis on kõige raskem/kergem aspekt TikTokis postitamisel?

Kõige raskem on leida sobivaid klippe erinevatest sarjadest, mille järgi üldse oma video teha. Kui mul pole mingit kindlat ideed, millist klippi kasutada, siis selle otsimine võtab päris palju aega.

Üleüldiselt pean video tegemisel arvestama suhteliselt suure ajakuluga. Filmimine on kõigest üks osa sellest protsessist. Sellele eelneb veel ka ettevalmistus (meik, soengud ja riided erinevatel tegelastel). Sageli teen ma ühel päeval mitu videot korraga. Ühe 60-sekundilise video filmimine võtab aega tavaliselt umbes 30-40 minutit. Kuna ma olen suur perfektsionist, siis vahel teen ühte pisikest klippi lausa 10 korda.

Kõige kergem ja ühtlasi meeldivam aspekt ongi filmimine. Kuigi see nõuab palju aega, siis see on protsess, mis mulle väga meeldib ja esitab sageli erinevaid uusi väljakutseid, näiteks mingi uue emotsiooni näol.

Mis motiveerib Teid videosid tegema?

Üheks suureks motivaatoriks on kihk näitlemise järele. Olen avastanud enda jaoks täiesti uue maailma ning ma soovin selles vallas areneda. Muidugi alati motiveerib ka teiste inimeste tagasiside, kuna see näitab mulle, et ma liigun õiges suunas. Näiteks olen ma positiivseid sõnu saanud isegi mitmelt Eesti tuntud näitlejalt ja see tähendab minu jaoks väga palju.

Kas kõik videod, mida filmite, avalikustate või mõni jääb ka privaatseks?

Üldjuhul kõik sketšid teengi ma eesmärgiga neid avalikustada, kuid näiteks need kõige esimesed videod on siiamaani nähtavad ainult mulle ja neid on vahel tagantjärele päris huvitav vaadata, et näha oma arengut.

3 kommentaari

 1. 1 28/08/2023

  1″‘`–

  Reply
 2. 1 28/08/2023

  1

  Reply
 3. 1) 28/08/2023

  1

  Reply

Jäta kommentaar

Your email address will not be published. Required fields are marked *